Які майнові права має дитина?

Які майнові права має дитина?

У цій статті ми розкажемо про “майнові права дитини” таким чином, щоб нас зрозуміли навіть найменші з наших читачів. Мова піде про гроші та речі, які дитина по праву може вважати своїми, своєю власністю.

майнові права дитини

З давніх давен люди керуються “законами” — переліком правил, який є спільним для всіх людей. У разі виникнення якогось питання, люди можуть відкрити ці закони і прочитати, як потрібно правильно вчинити. Я впевнений, що ти не раз чув це слово. 

Такі закони є і про поведінку дітей, і про те, що ти, мій друже, можеш вважати своєю власністю, а що належить твоїм батькам, і тобі не варто це брати без їхнього дозволу.

“Закон” — перелік правил, який є спільним для всіх людей на території конкретної країни. Такі правила можуть бути різними у різних країнах.

За законами України, дитинство триває до 14-ти років. До цього віку твої батьки повністю несуть відповідальність за всі твої вчинки, а також мають забезпечувати твої потреби. Потреби — це житло і меблі, одяг та їжа, зошити та книги для навчання, спортивний реквізит і музичний інструмент, якщо у тебе є такі хобі (або інші засоби для творчості). 

Також до 14-ти років ти можеш отримувати кишенькові гроші на розсуд батьків. За них ти можеш самостійно купувати усілякі дрібнички, звичайно, узгодивши це з батьками. 

Твоєю ж власністю вважаються:

  • твій одяг;
  • твої книги, зошити, канцтовари;
  • подарунки (від родичів та друзів);
  • твої спортивні речі (балетки, м’ячі, ковзани тощо);
  • твої музичні інструменти;
  • твої альбоми для малювання;
  • твої іграшки.

Ці речі належать тобі.

Якщо ти уже до 14 років здобув(ла) якісь творчі або спортивні досягнення (медалі, грамоти, призові гроші, картини або музичні твори, вірші, програмний код, гроші за участь у зйомках тощо) — це теж твоя власність, і твої батьки мають запитувати у тебе, як ти хочеш розпорядитися цією власністю.

Що належить дитині до 14-тит років

У віці з 14 до 18 років ти будеш мати значно більше можливостей, але разом з можливостями з’являються й обов’язки.

У цьому віці ти маєш право самостійно розпоряджатися своїми заробітками, стипендією або іншими отриманими грошима (наприклад, заробленими за розробку сайту, намальовану картину, виготовлену скульптуру тощо). Також ти можеш самостійно відкрити банківський рахунок (про це йтиметься у іншій статті).

Проте, все ще є  речі, які ти не можеш робити без дозволу батьків, доки тобі не виповниться 18 років (наприклад, придбати або продати автомобіль).

Автор тексту: Єнот Фінн
Дата публікації: 18.02.2022
Поділитися Посилання скопійовано в буфер
Популярне
Як допомогти Українській армії — Військові облігації
Як санкції та бойкот допомагають Україні виграти війну з росією?
Як успішно контролювати свої фінанси в час війни
Єнот Фінн
Address:м Львів Україна
Email:[email protected]