Як санкції та бойкот допомагають Україні виграти війну з росією

Як санкції та бойкот допомагають Україні виграти війну з росією

Моя подруга Вероніка разом з мамою пішли в магазин, щоб купити дівчинці новеньке платтячко, таке червоне з бантиками. Вероніка давно хотіла таке, і врешті мама погодилася. Але, уважно оглянувши етикетку, жінка сказала, що вони придбають схоже плаття в іншому магазині. 

Вероніка не зрозуміла, чому вони не купили саме це плаття. Мама колись пояснювала дівчинці, що дещо не можна купити, бо це занадто дорого, але тут причина була іншою. Цього разу, мама сказала, що вона обов’язково купить платтячко, але тільки не російського виробника…

І сказала якісь нові незрозумілі слова ‒ “санкції” та “бойкот”. 

санкція та бойкот - це

Тож я вирішив дізнатися, що ж означають ті слова, і як вони пов’язані з тими страшними звуками сирен, які так часто зараз лунають за вікном. 

Санкція ‒ це метод покарання когось за порушення правил. Санкції, тобто такі “покарання” можуть бути призначені як окремим людям, так і цілій країні. 

Тобто, якщо мені забороняють бавитися з планшетом бо я був нечемний, виявляється, це теж “санкція”!

Але як такі покарання можуть допомогти перемогти у війні проти росії? І чому люди по-різному ставляться до їхньої ефективності?

Ти знаєш, що зараз дуже багато країн допомагають Україні? Вони надають гуманітарну допомогу, гроші, а також вони відмовляються від російських товарів та послуг і накладають на росію санкції.

Санкції проти Росії
з інтернету

Наприклад, у Європейському Союзі прийняли рішення перекрити для росії автомобільні, морські та авіаційні шляхи до ЄС. Такі обмеження створюються для того, щоб спричинити додатковий тиск на країну-агресора (прим. країна-агресор ‒ це країна, яка безпідставно нападає на іншу, мирну країну).

Також бувають “персональні санкції”, вони спрямовуються на конкретних людей. Такими людьми можуть бути політики та бізнесмени, котрі мають вплив на ситуацію в країні.  Їм можуть заборонити подорожувати, відвідувати інші країни, можуть арештувати їхні банківські рахунки, майно, заборонити вести бізнес за кордоном тощо.

Санкції працюють не одразу, тому їхній вплив не завжди помітний так швидко, як би хотілося. У деяких випадках має минути півроку‒рік, щоб ми побачили результат. Тому багато людей вважають, що санкції недієві ‒ ці люди просто не мають достатньо терпіння, щоб дочекатися та побачити їхній ефект.

Обмеження проти країни-агресора можуть впроваджувати як інші країни, так і відомі компанії. Від початку війни вже більше ніж 250 компаній припинили або обмежили свою роботу в росії.  

Серед них є й такі відомі і улюблені всіма сервіси, як: Apple, Amazon, Booking.com, Facebook, Google, Instagram, Microsoft Office, Salesforce, SpaceX, Sony, Twitter, TikTok, YouTube. 

А також: Domino’s Pizza, McDonald’s, Mars, Starbucks, Adidas, IKEA, LEGO, Nike, Disney, Netflix та інші.

які компанії припинили або обмежили свою роботу в росії

Деколи для того, щоб досягти бажаного ефекту від санкцій, потрібно запроваджувати їх у тих сферах, які приносять країні-агресору найбільше доходів. Тому, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликає країни Заходу припинити купувати нафту, газ і вугілля у росії. Заробітки росії від цих товарів є дуже значними, і відмова від їх купівлі суттєво вплине на економіку країни-агресора.

Коли фінансове становище країни-агресора кардинально погіршується, а також бракує певних товарів, це зменшує її бажання нападати на інші мирні країни. Росії буде бракувати грошей на розвиток своєї армії, вона не зможе будувати нові ракети, танки, іншу військову техніку, ремонтувати їх. Також є шанс, що люди, котрі проживають в цій країні, почнуть здійснювати тиск на владу, говорити, що їм не потрібна війна. Вони змушуватимуть  керівництво своєї країни витрачати гроші на будівництво чогось хорошого: театрів, шкіл, сучасних лікарень, і не витрачати гроші на армію.

Кожен з нас теж може запровадити власні санкції проти росії. Запитаєш, як? Дуже просто ‒ потрібно бойкотувати все, що виготовлено в росії. 

Бойкот ‒ це коли людина або компанія відмовляється від купівлі товарів чи отримання послуг від компаній та людей із країни-агресора. 

Росія виготовляє дуже багато різних товарів: косметику, шампуні, одяг, їжу, навіть цукерки та чипси. І нам потрібно уважно читати, що написано на етиках кожного товару про його виробника.

Дізнатися країну-виробника певного товару в супермаркеті дуже просто. Товари мають спеціальні штрих коди. Коди, які починаються на 46 — це товари, виготовлені в росії.

Також, варто зважати на країну походження товару. Адже часто таким чином ворожі товари “маскуються” в супермаркетах. Вони “одягають на себе” український штрихкод, а маленьким шрифтом написано, що ця річ виготовлена в росії.

російський штрих код

Окремо варто звертати увагу на мобільні додатки, які ти завантажуєш із Google Play або AppStore. Завжди дивися інформацію про розробника, адже якщо він з росії, то цей додаток не лише допомагає країні-агресору, а й може вкрасти твої персональні дані з телефона або планшета і використати їх для створення ботів, або й гірше. 

Також варто бойкотувати YouTube-канали російських блогерів. А якщо бачиш, що хтось із них закликає до війни з Україною ‒ завжди можна поскаржитися на такий канал, і YouTube з радістю його заблокує.

російські мобільні додатки

Багато зірок та відомих людей публічно відмовляються від послуг і товарів компаній, які підтримують росію. Адже підтримувати країну-агресора  — це також злочин.

Ось таку інформацію про те, що таке “санкції” та “бойкот”, зібрав для тебе Єнот Фінн! 

А ще в мене є для тебе “домашнє завдання”: 

дізнайся, з яких трьох цифр починається штрих код українських товарів. 

І обов’язково поговори з батьками та друзями про те, які вони знають санкції, і які ще компанії припинили співпрацю з країною-агресором!

Автор тексту: Єнот Фінн та друзі
Дата публікації: 07.04.2022
Поділитися Посилання скопійовано в буфер
Популярне
Як допомогти Українській армії — Військові облігації
Як успішно контролювати свої фінанси в час війни
Зона комфорту чи котел у якому вас варять?
Єнот Фінн
Address:м Львів Україна
Email:[email protected]